Lõppjaamade seisukord on TLT prioriteet
Lõppjaamad on meie töötajate vaates kõige olulisemad kohad, sest see, kuidas töötaja puhkab ja millised on tema töötingimused, mõjutab otseselt seda, kuidas reisijaid teenindatakse ja oma tööd tehakse. Nüüd on heameel teatada, et lõppjaamade kontseptsioon on TLT nõukogu poolt kinnitatud ning hakkame selle baasil astuma samme lõppjaamade uuendamise suunas.
Meie töötajate seas läbiviidud rahulolu-uuringust tulid välja kolm aspekti, mida tööl eriti oluliseks peetakse. Nendeks on hea õhkkond, töötasu ning töötingimused. Oleme kõige sellega järgemööda juba tegelenud. TLT on seadnud prioriteediks pakkuda oma töötajatele konkurentsivõimelist palka ning oleme selle lubaduse eest igal aastal kindlalt seisnud. Teeme seda ka edaspidi. Samuti oleme panustanud märgatavalt uute töövahendite soetamisse. Nüüd on oleme teadlikult alustanud lõppjaamade uuendamise projektiga. Kindlasti ei muutu asjad üleöö, sest TLT-l on üle Tallinna kokku 34 lõppjaama, mida üksteise järel asume uuendama. Tegemist on järgmised 5-7 aastat vältava projektiga, mille kogumaksumus on ca 10 miljonit eurot. See on oluline samm töötingimuste parendamisse.
Lõppjaamade seisukorra parendamine on oluline eesmärk
Lõppjaamade seisukord on viimastel aastatel tasapisi paranenud, kuid need ei vasta veel kindlasti täielikult kaasaegse teenindusettevõtte kuvandile. See oli ka põhjuseks, miks hakkasime eelmise aasta lõpus kokku panema lõppjaamade kontseptsiooni ehk koguma ja kokku leppima seda, millised võiksid meie töötajate poolt kasutatavad lõppjaamad tulevikus välja näha. Kuna lõppjaamad on väga erinevad, siis alustasime sellest, et panna kirja kõigepealt suuremate lõppjaamade oodatav sisu ja kuvand ning liikuda sealt juba väiksemate peale edasi. Suurimad nendest on Väike-Õismäe, mida läbib päeva jooksul 181 inimest ja tipptunnil korraga ca 60 ning Priisle, kus kokku on 125 töötajat ning tipptunnil 60.
Lõppjaama kontseptsiooni eesmärk oli luua TLT lõppjaamade standard, mis kirjeldab nõuded, mille järgi luuakse, renoveeritakse, sisustatakse ja kujundatakse tulevikus töötajate puhkamise tingimused ning tagatakse nendes töötajate teenindamine. Soovi korral varu aega ja tutvu lõppjaama kontseptsiooni dokumendiga lähemalt siit.
Kontseptsiooni realiseerimisega on eesmärk kasvatada töötajate rahulolu töökeskkonnaga ning viia TLT lõppjaamad vastavusse kaasaegse teenindusettevõtte kuvandiga, mis võimaldab tulevikus värvata lihtsamalt bussijuhte. Töötajate rahulolu kasvades töötingimustega muutub ka teeninduskvaliteet ning töötajate suhtumine reisijatesse.
Töögruppi olid kaasatud just need inimesed, kes oskasid meile edasi anda töötajate tegelikke soove ja vajadusi. Töögrupiga saime lõppjaamadele seatud ootused paika, nüüd on see kinnitatud ja saame asuda renoveerima ning uuendama.
Täpsemalt sai ära määratletud:
- Lõppjaamade kontseptsiooni visuaalne kuvand tugineb TLT uutele väärtustele (hoolime ja vastutame, pühendume kvaliteedile ning kindlalt tuleviku poole) ning kaasajastatud CVI-le (Corporate Visual Identity). Lõppjaamad on ühtlase väli- ja sisevisuaaliga vastavalt TLT CVI-le.
- Lõppjaam on TLT eesliini töötaja puhkekoht, mis vastab kaasaegse ettevõtte töötingimustele, tagab sõidukijuhtide töö iseloomule vastavad puhkamise võimalused ning annab edasi teenindusettevõtte kuvandi nii töötajatele kui linnakodanikele.
- Lõppjaam on koht, kuhu töötaja tahab hea meelega tulla ja oma vaba aega ning tööpausi veeta. Lõppjaamas on tagatud kõik vajalik ja oluline lõõgastumiseks, puhkamiseks ja einestamiseks.
- Lõppjaamas on töötajal võimalik pääseda ligi ettevõttesisesele informatsioonile, lugeda olulist infot infostendilt, lugeda ettevõtte siseuudiseid, lugeda välisuudiseid ja pääseda ligi oma e-postile ning suhelda kolleegidega.
- Lõppjaamas on olemas võimalused einestamiseks ja köögi kasutamiseks ning puhkenurk, koos mugava keskkonna ja massaaživõimalustega (suuremates jaamades) vältimaks ja ennetamaks sõidukijuhtide kutsehaiguste teket.
- Lõppjaamas peavad olema tagatud kõik tööga seotud protseduurilised toimingud.
- Lõppjaam peab olema töötaja jaoks turvaline ning vastama kõikidele töö- ja tuleohutusnõuetele.
Üldise kontseptsiooni sisemise visuaali prototüübiks renoveeritakse Õismäe tee 109 (Väike-Õismäe) esimesel korrusel paiknevad ruumid ja Tondi 17a (Tondi). Need on esimesed sammud ning loodame, et juba selle aasta lõpus näeme esimesi tulemusi.
Moodulmaja on sobiv lahendus
Peale seda, kui prototüübid on Väike-Õismäel ja Tondil valminud, pakub töögrupp ajutise ehitisena loodud lõppjaama asemele välja moodulmaja lahenduse, mis võib olla väljast tumedates toonides, kuid sisaldab väliselt atraktiivseid ja identiteeti edasi andvaid TLT tunnuseid. Moodulmaja lahendus on akendega, tagamaks piisav valgusküllus ja meenutab väliselt viisakat väiksemat maja.
Plaanis on rajada prototüübina moodulehitis kriitilise tähtsusega Kärberi 64 (Priisle) lõppjaama, järgneb Rannamäe tee 5 (Balti jaam) lõppjaam. Pärast esimeste moodulehitiste kasutusele võtmist oleme seadnud eesmärgiks koguda töötajatelt kolme kuu jooksul tagasisidet toimivate ja mittetoimivate lahenduste osas. Peale korrektuuride sisseviimist võetakse alles ette järgmised kohad: Ümera 31 (Seli) ja Männiku tee 125a (Männiku).
Kokkuvõtlikult võib öelda, et TLT on võtnud üheks olulisemaks prioriteediks parandada lõppjaamade seisukorda ning kontseptsiooni kinnitamisega on astutud suur samm selle realiseerimise suunas.
Andrei Novikov
TLT juhatuse liige
Tutvu ka stiiliraamatuga:
ЧИТАТЬ НА РУССКОМ →
Конечные остановки являются наиболее важными местами с точки зрения наших сотрудников, ведь то, как они отдыхают и каковы условия их труда, напрямую влияет на то, как они будут обслуживать пассажиров и выполнять свою работу. Мы рады сообщить, что концепция конечных остановок утверждена советом TLT и на ее основе мы начинаем двигаться в направлении их обновления.
Опрос удовлетворенности наших сотрудников выявил три аспекта, которые считаются особенно важными на работе. К ним относятся хорошая атмосфера, заработная плата и условия труда. Поочередно мы уже всем этим занимались. TLT установил своим приоритетом предложение своим сотрудникам конкурентоспособной заработной платы, и каждый год мы твердо придерживаемся данного обещания. Продолжим делать это и впредь. Мы также внесли значительный вклад в приобретение новых средств труда.
Сейчас мы целенаправленно приступили к реализации проекта по обновлению конечных остановок. Конечно, все не изменится в одночасье, ведь у TLT в общей сложности 32 конечные остановки по всему Таллинну, которые мы начинаем обновлять одну за другой. Проект рассчитан на ближайшие 5-7 лет и обойдется примерно в 10 миллионов евро. Это важный шаг к улучшению условий труда.
Улучшение состояния конечных остановок является важной задачей
За последние годы состояние конечных остановок постепенно улучшилось, но они, конечно, еще не в полной мере соответствуют имиджу современного сервисного предприятия. Именно поэтому в конце прошлого года мы начали разрабатывать концепцию конечных остановок, то есть собирать и согласовывать информацию о том, как в будущем могут выглядеть конечные остановки, которые используют наши сотрудники. Поскольку конечные остановки очень разные, мы начали с того, чтобы записать ожидания по содержанию и виду более крупных конечных остановок, а затем перейти к остановкам меньшего размера. Крупнейшими являются Вяйке-Ыйсмяэ, через которую в течение дня проходит 181 человек, и в час пик – около 60, и Кярбери, где в общей сложности работают 125 человек, и в час пик – 60.
Концепция конечной остановки была разработана с целью создания стандарта для конечных остановок TLT, который описывает требования к созданию, реновации, обстановке и оформлению условий отдыха для сотрудников в будущем и обеспечению обслуживания в этих условиях. В рабочую группу были включены именно те люди, которые могли донести до нас истинные желания и потребности сотрудников. С помощью рабочей группы мы определили ожидания, связанные с конечными остановками, теперь они утверждены, и мы можем приступить к реновации и обновлению.
Цель реализации концепции – повысить удовлетворенность сотрудников рабочей средой и привести конечные остановки TLT в соответствие с имиджем современного сервисного предприятия, что облегчит набор водителей автобусов в будущем. По мере роста удовлетворенности работников условиями труда меняется и качество обслуживания, и отношение работников к пассажирам.
Конкретнее было определено следующее:
- Визуальный образ концепции конечных остановок основан на новых ценностях TLT (мы проявляем заботу и ответственность, привержены качеству и твердо нацелены на будущее) и обновленном TLT CVI (Corporate Visual Identity). Конечные остановки имеют однородный внешний и внутренний вид в соответствии с TLT CVI.
- Конечная остановка является местом отдыха для сотрудников первой линии TLT, которая соответствует условиям труда современного предприятия, обеспечивает возможности для отдыха, соответствующие характеру работы водителей транспортных средств, и создает имидж сервисного предприятия как для сотрудников, так и для горожан.
- Конечная остановка – это место, куда работники с удовольствием хотят приходить и проводить свое свободное время и рабочие перерывы. На конечной остановке обеспечено все необходимое и существенное, чтобы расслабиться, отдохнуть и подкрепиться.
- На конечной остановке сотрудники могут получить доступ к внутренней информации предприятия, прочитать важную информацию на информационной доске, ознакомиться с внутренними новостями предприятия, внешними новостями, а также зайти в свою электронную почту и пообщаться с коллегами.
- На конечной остановке есть возможность перекусить и воспользоваться кухней, а также уголок отдыха с комфортными условиями и возможностью массажа (на крупных конечных остановках) для профилактики и предотвращения профессиональных заболеваний у водителей.
- На конечной остановке должны быть обеспечены все процедурные операции, связанные с работой.
- Конечная остановка должна быть безопасной для работника и соответствовать всем требованиям безопасности труда и пожарной безопасности.
В качестве прототипа внутреннего визуального оформления согласно общей концепции проходят реновацию помещения на первом этаже в зданиях на Ыйсмяэ теэ 109 (Väike-Õismäe) и Тонди 17а (Tondi). Это первые шаги, и мы надеемся увидеть первые результаты к концу этого года.
Модульный дом – подходящее решение
В качестве конечной остановки, созданной как временное сооружение, рабочая группа предложила модульный дом, который может быть в темных тонах снаружи, но содержать внешне привлекательные и передающие идентичность признаки TLT. Модульный дом оснащен окнами для обеспечения достаточного освещения и напоминает небольшой благовидный домик. Модульные дома планируется построить на Кярбери 64 (Priisle), Раннамяэ теэ 5 (Balti jaam), Юмера 31 (Seli), и Мяннику теэ 125а (Männiku). После принятия в эксплуатацию прототипа мы поставили целью собрать в течение 3 месяцев отзывы сотрудников о том, что работает, а что нет, после чего будут внесены коррективы и только потом будут строиться следующие конечные остановки.
Резюмируя, можно сказать, что TLT установил одним из важных приоритетов улучшение состояния конечных остановок, и с утверждением концепции был сделан важный шаг к его реализации.
Andrei Novikov
Член правления TLT