Viisime läbi alkomeetrisse puhumise eksperimendi
11. augustil viisime TLT-s läbi alkomeetri puhumise eksperimendi, milles osalesid Marianne Orutar, Ahti Jakson, Katri Kubjas ning Rainer Ivanov. Tulemused üllatasid kõiki!
Testitavateks olid Katri Kubjas ja Rainer Ivanov. Eksperimendis kasutasime alkomeetritest statsionaarset alkomeetrit Alcoscan AlodataPro ning käsialkomeeter Lion alcometer 700.
Kuidas eksperiment toimus:
Lasime testijatel kohe peale vastava toote söömist, joomist või kasutamist puhuda nii statsionaarsesse alkomeetrisse kui ka käsialkomeetrisse. Seejärel toimus korduspuhumine 5 minuti pärast. Kui peale 5 minuti möödumist näitas korduspuhumine joobeseisundit, siis viisime läbi uue puhumise 2 minuti pärast jne.
Millised olid tulemused:
- Kõige kauem näitasid joobetulemust 99 tõve rohi ning Palderjani tinktuur. Meesterahval kulus mõlema toote puhul 0,00 mg/l tulemuse saamiseks 9 minutit ning naisterahval 11 minutit.
- Kõige suuremat tulemust näitas aga naisterahva puhul Taruvaigu ja saialille tinktuur, mille puhul oli näiduks 1,62 mg/l ning meesterahva puhul Palderjani Tinktuur, mille puhul oli näiduks 1,25 mg/l.
Eksperimendi tulemused olid üllatavad ning purustasid erinevaid müüdid. Kokkuvõtteks võib öelda, kui juht ei ole alkoholi tarbinud, siis peale 15 minuti möödumist on tulemuseks nii ehk naa 0,00 mg/l.
„Kutsume üles juhte mitte tarvitama vahetult enne joobeseisundi kontrolliks vajaliku puhumise teotamist jooke, sööke, desinfitseerimisvahendeid, aftershave, ravimeid jms, mis võivad näidata puhumisel joobeseisundit. Kui enne liinile minekut on vaja võtta rohtu, mis sisaldab etanooli ehk alkoholi, siis palume teha seda aegsasti ehk kindluse mõttes 30 minutit enne liinile minemist. Kui võimalik, siis etanooli sisaldavad rohud palume tarbida peale sööki kodus enne tööle tulekut,“ selgitab meie liiklusohutuse- ja liiklusjärelvalve ekspert Ahti Jakson.
Täname kolleege eksperimendil osalemast!
Lisame Exceli eksperimendi tulemustega ning mõned vahvad pildid eksperimendilt.