Ootame kõiki 5. juunil Kadaka tee 62a koolitusklassi Doonoripäevale
Oleme korraldamas koostöös Verekeskusega TLT-s doonoripäeva. See on suurepärane võimalus meie enda ruumides mugavalt teha vähem kui ühe tunni jooksul head ja päästa elusid!
Kus? Kadaka tee 62a koolitusklassis
Millal? 5. juunil 2024
Kes on doonoriks oodatud? Oled 18-60 aastane, oled terve, puhanud ja tervislik, sinu kehakaal on vähemalt 50 kg.
Kas on vaja eelnev registreerimine? Jah. Palun tee seda SIIN.
Millega arvestada doonoriks tulles:
– Kindlasti võtta kaasa isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass või autojuhiload).
– Kohapeal tuleb täita ankeet tervisliku seisundi ja eluviiside kohta.
– Kohapeal toimub meditsiiniline läbivaatus, kus kontrollitakse hemoglobiinisisaldust ja mõõdetakse vajadusel vererõhku ja pulssi, esmadoonoril määratakse ka veregrupp AB0-süsteemis.
Läbivaatuse tulemusena selgub, kas inimene saab sel päeval verd loovutada!
– Enne vereloovutust tuleb juua klaas mahla või vett
– Vahetult pärast vereloovutust on soovitav paar minutit lamada ja mitte liiga kiiresti püsti tõusta.
– Pärast vereloovutust varuda aega rahulikult taastumiseks. Kohapeal pakume küpsiseid ja mahla.
– NB! Spetsiifilise transpordivahendi juhtimistööd tegevad sõidukijuhid peaksid peale vere andmist vähemalt 12 tundi liinile tööle mitte minema.
Rohkem infot:
Nõuded doonorile https://verekeskus.ee/doonorile/nouded-doonorile/
Vereloovutuste piirangud https://verekeskus.ee/doonorile/vereloovutamise-piirangud/
Piirangutest tekkivate küsimuste kohta võib eelnevalt küsida telefonilt 617 3009 või 617 3042.
Loe allpool ka meie püsiannetajatest kolleegide kogemust doonoriks hakkamisel!
Raoul Raidna, tuleohutusekspert
Kas mäletad esimesel korral, kuidas tuli mõte minna verd annetama? See tõenäoliselt oli 1992. aastal, kui olin noor tuletõrjuja ja Lilleküla tuletõrjekomandos rääkisime doonorluse võimalusest ja . Olin vast siis 18 või 19 aastane. Sel ajal oli see hea võimalus saada toidupakk ja šokolaad, mis olid väga abiks sel kitsal ajal. Valik hakata doonorina verd andma lõimub väga hästi just valitud tuletõrjuja-päästja elukutsega.
On Sul meeles oma esimene annetamine? Mu esimene vere annetamine oli Verekeskuses Ädala tänaval, kuid detaile ei mäleta. Kindlasti oli peale seda hea tunne 😊.
Mis on see „miks“, mis on teinud sinust püsiannetaja? Minul vere andmine tuleb hoolivusest ja abivalmidusest ning mõtteviisist ja eluhoiakust aidata ja aidata päästa. See on me kõigi ehk igaühe võimalus aidata oma lähedasi ja olla elupäästja. Oluline on vaade TLT vaates, et me omad eesliini töötajad oma tööd tehes ja avariisse sattujana võivad olla ise vere vajajateks. On hea võtta see endale elu osaks, sest iga vere andmine tekitab südamest hea tunde olles abi andja- elupäästja. Elupäästja, sest annetatud veri läheb konkreetsele inimesest abivajajale, kellele arstid poolt on eluks vajalik anda uut verd.
Kuidas Sa suhtud sellesse, et TLT kui tööandja sellise koostöö korraldab? On ääretult tore, et TLT on võtmas doonoripäeva korraldamise ette ja hindan, et kindlasti see õnnestub ning läheb korda me töötajaskonnale ja elanikkonnale. See on minu hinnangul väga suur väärtus ja positiivne märk me ettevõttele. Ja täna saan veel minna Ülemiste Doonorikeskusesse verd andma ja kutsun kõike üles andma verd, sest verevaru vajab alati täiendust ja et see kriitilisele piirile ei lähekski.
Ahti Jakson, liiklusjärelevalve valdkonnajuht
Kas mäletad esimesel korral, kuidas tuli mõte minna verd annetama? Mõte minna verd annetama tuli sõprade ringis, kui olin 17 aastane. Oli positiivne kogemus ning nõelatorget praktiliselt ei tundnudki. Tookord ei saanud küll minust püsiannetajat ning ajendiks oli siis pigem nänn, mida jagati.
Mis on see „miks“, mis on teinud sinust püsiannetaja? Püsiannetaja sai minust aastaid hiljem ehk kui olin 30-ndates eluaastates, sest soov oli ja on anda ühiskonnale midagi tagasi. Kui oled terve ja sul on see võimalus, siis miks mitte! Kindlasti ka teadmine, et iga vereloovutus aitab abivajajat.
Kuidas Sa suhtud sellesse, et TLT kui tööandja sellise koostöö korraldab? See on väga positiivne, et TLT kui tööandja sellise koostöö korraldab arvestades ettevõtte suurust (üle 2100 töötaja). Lisaks ei ole vaja ise läbi liikluskeerise Verekeskusesse sõita. Soovitan kõigil verd loovutada, kellel võimalik, sest meist keegi kunagi ei tea, millal meil endil võib patsiendi rollis olles lisaverd vaja minna.
Suur rõõm on tõdeda, et TLT ridades on püsiannetajaid veelgi rohkem – Raili Evartson, Merilii Laanepere, Tarmo Pedak. Nende kogemuslood avaldame siseuudistes juba õige pea!
ЧИТАТЬ НА РУССКОМ →
Мы организуем День донора в TLT совместно с Центром крови. Это отличный способ прямо в наших помещениях менее чем за час сделать доброе дело и спасти жизни!
Где? Учебный класс на Кадака теэ, 62a
Когда? 5 июня 2024
Кого ждут в качестве донора? Ваш возраст от 18 до 60 лет, вы здоровы и отдохнули, ваш вес не меньше 50 кг
Нужна ли предварительная регистрация? Да. Зарегистрироваться можно ЗДЕСЬ
Что нужно учитывать, если вы решили стать донором:
– Обязательно возьмите с собой документ, удостоверяющий личность (ID-карту, паспорт или водительское удостоверение).
– На месте нужно заполнить анкету о состоянии здоровья и образе жизни.
– На месте проводится медицинский осмотр, чтобы проверить уровень гемоглобина и при необходимости измерить кровяное давление и пульс, первичному донору также определяют группу крови в системе AB0. По результатам осмотра выяснится, может ли человек сдавать кровь в этот день.
– Перед сдачей крови нужно выпить стакан сока или воды.
– Сразу после сдачи крови рекомендуется полежать несколько минут и не вставать слишком быстро.
– После сдачи крови дайте себе время спокойно прийти в себя. На месте вам предложат печенье и сок.
– NB! Водители, управляющие специфическим транспортным средством, не должны выходить на работу на линии по крайней мере в течение 12 часов после сдачи крови.
Больше информации:
Требования к донору https://verekeskus.ee/doonorile/nouded-doonorile/
Ограничения для сдачи крови https://verekeskus.ee/doonorile/vereloovutamise-piirangud/
По вопросам ограничений можно заранее получить информацию по телефонам 617 3009; 617 3042.
Ниже можно прочесть, как наши коллеги, являющиеся постоянными донорами, стали ими:
Отвечает Рауль Райдна, эксперт по пожарной безопасности:
Помните ли вы, когда впервые задумались о том, чтобы пойти сдавать кровь? Это было, наверное, в 1992 году, когда я был молодым пожарным и мы обсуждали возможность донорства в пожарной части Лиллекюла. Мне, наверное, было 18 или 19 лет. В то время это был хороший способ получить пакет с едой и шоколад, которые очень выручали в те трудные времена. Выбор стать донором крови очень хорошо сочетается с выбранной профессией пожарного-спасателя.
Помните ли вы свое первое донорство? Первый раз я сдавал кровь в Центре крови на улице Эдала, но я не помню подробностей. Ощущения после этого были очень хорошими 😊 .
Что побудило вас стать постоянным донором? Для меня донорство крови – это забота и отзывчивость, а также жизненная позиция и настрой на то, чтобы помогать и спасать. Это возможность для каждого из нас помочь своим близким и стать спасателем жизни. С точки зрения TLT также важно, что наши собственные работники на передовой линии в ходе своей работы и в случае аварии могут сами нуждаться в крови. Хорошо, если это станет частью твоей жизни, потому что каждая сдача крови вызывает в душе хорошее чувство оттого, что ты предлагаешь помощь и спасаешь жизнь. Спасатель жизни, потому что сданная кровь попадает к конкретному нуждающемуся в помощи человеку, которому врачи должны дать новую кровь для сохранения жизни.
Как вы относитесь к тому, что TLT как работодатель организует такое сотрудничество? Здорово, что TLT проявляет инициативу по организации дня донора, и я думаю, что он будет иметь большой успех и пойдет на пользу нашему трудовому коллективу и населению. Это, на мой взгляд, очень большая ценность и положительный знак для нашего предприятия. И сегодня я еще могу прийти в донорский центр Юлемисте, чтобы сдать кровь, и я призываю всех сдавать кровь, потому что запасы крови нужно всегда пополнять, чтобы не доводить до критического предела.
Ахти Яксон, начальник отдела надзора за дорожным движением, отвечает:
Помните ли вы, когда впервые задумались о том, чтобы пойти сдавать кровь? Идея сдать кровь возникла в кругу моих друзей, когда мне было 17 лет. Это был положительный опыт, и я практически не почувствовал укола иглы. В то время я не стал постоянным донором, и стимулом для меня были скорее подарки, которые раздавали после.
Что побудило вас стать постоянным донором? Я стал постоянным донором много лет спустя, когда мне было уже за 30, потому что хотел принести пользу обществу. Если ты здоров и у тебя есть такая возможность, то почему бы и нет! И, конечно же, осознание того, что каждая сдача крови помогает нуждающимся в ней.
Как вы относитесь к тому, что TLT как работодатель организует такое сотрудничество? Очень приятно, что TLT как работодатель организует такое сотрудничество, учитывая размер компании (более 2100 сотрудников). К тому же не придется ехать самому в Центр крови через пробки. Я советую всем, кто может, сдавать кровь, потому что никто из нас никогда не знает, когда нам самим может понадобиться дополнительная кровь, если мы окажемся в роли пациентов.
Очень приятно, что в рядах TLT появилось еще больше постоянных доноров – Райли Эвартсон, Мерили Лаанепере, Тармо Педак. Совсем скоро мы опубликуем их истории во внутренних новостях!